wtorek, 28 lipca 2020

Stop nienawiści


Oświadczenie Klubu Radnych PiS w Bytomiu w sprawie skandalicznego zachowania Skarbnik Miasta Bytomia.W dniu 15 lipca br. Skarbnik Miasta Pani Ewa Tomczak udostępniła na swoim profilu na portalu facebook skandaliczny, pełen prymitywnych wulgaryzmów wpis, komentujący wynik wyborów prezydenckich. W jego treści, autor nawoływał do podziału Polski na dwa odrębne kraje, a kończąc go zwrócił się do wyborców Andrzeja Dudy, wulgarnym zwrotem: „sp….cie” (w oryginale bez wykropkowania). Tłumacząc dlaczego zamieściła ten post na swoim profilu, Skarbnik Miasta napisała: „Dlaczego zamieszczam ten tekst? Bo to prawda”. Uznała zatem przywołane przez nią twierdzenia i wulgaryzmy za spójne z jej odczuciami.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości oświadcza, iż nie akceptuje takiego zachowania. Przypominamy, iż pracownik samorządowy, zgodnie z zapisami ustawy o pracownikach samorządowych, zobowiązany jest do „zachowania się z godnością w miejscu pracy i poza nim”. W naszej opinii mogło dojść także do naruszenia art. 141 Kodeksu Wykroczeń, który stanowi, iż  „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Ze zdziwieniem konstatujemy, że Pani Ewa Tomczak, za swoje zachowanie, do dzisiaj nie przeprosiła ponad 10 mln wyborców Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w tym kilkadziesiąt tysięcy bytomian. Uznajemy takie działania za niedopuszczalne i kompromitujące nie tylko samą Skarbnik Miasta, ale cały bytomski samorząd. Dlatego też  wzywamy Skarbnik Miasta Bytomia do wycofania się ze swoich słów oraz natychmiastowych przeprosin. Do tego czasu, Klub Radnych PiS w Bytomiu nie widzi możliwości współpracy ze Skarbnik Miasta Bytomia.Alfred Pyrk
Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Bytomiu

Maciej Bartków                                             
Przewodniczący PiS w Bytomiu